• English

2014.gada 17.decembrī notika kārtējā Latvijas Poligrāfijas nozares arodbiedrības (LPNA) Padomes sēde, kuras darba kārtībā bija jautājumi par LPNA darbību pārskata periodā no iepriekšējās Padomes sēdes, grozījumi Darba likumā un jaunais Arodbiedrību likums, kā arī informācija par Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektu „Nozaru kvalifikācijas sistēmas izveide un profesionālās izglītības efektivitātes un kvalitātes paaugstināšana” un Poligrāfijas un izdevējdarbības, papīra un papīra izstrādājumu ražošanas un datordizaina nozares ekspertu padomes (NEP) darbu.

LPNA priekšsēdētājs Aldis Misēvičs klātesošos informēja par svarīgākajām arodbiedrības aktivitātēm pēdējo 2 mēnešu laikā un sniedza pārskatu par poligrāfijas NEP darbību.

 

LPNA priekšsēdētājs Aldis Misēvičs

LPNA juriskonsulte Maija Pastare informēja Padomi par grozījumiem Darba likumā.

 

LPNA juriskonsulte Maija Pastare

 

Savukārt LPNA gŗāmatvede Inese Fedulova dalīborganizāciju vadītājus individuāli informēja par finanšu līdzekļu uzkrājumu Ziemsvētku pasākumu rīkošanai.

 

 LPNA grāmatvede Inese Fedulova

 

LPNA Padome

 

Pirms Ziemassvētkiem poligrāfijas uzņēmumiem allaž ir ļoti daudz darba, tādēļ visi Padomes locekļi aizņemtības dēļ diemžēl nevarēja ierasties.

LPNA Padome secināja, ka aizvadītais gads ir bijis ļoti aktīvs. Atbilstoši iepriekš veiktajai nozares izpētei un nozares profesiju kartei, izstrādāti 6 profesiju standarti – „Ofseta iespiedējs”, „Ofseta iespiedēja palīgs”, „Poligrāfijas ražošanas tehniķis”, „Tekstu ievadītājs”, „Grāmatsējējs” un „Iespieddarbu apstrādes speciālists”, uzsākts darbs pie modulārajām izglītības programmām (MIP) profesionālajām kvalifikācijām – „Ofseta iespiedējs” un „Ofseta iespiedēja palīgs”, „Grāmatsējējs” un „Iespieddarbu apstrādes speciālists” un pie profesionālo kvalifikācijas eksāmenu (PKE) izstrādes profesionālajām kvalifikācijām „Poligrāfijas ražošanas tehniķis” , „Ofseta iespiedējs”, „Ofseta iespiedēja palīgs”. Visās šajās aktivitātēs LPNA speciālisti darbu turpinās arī 2015.gadā.

 

 

Sveiciens Ziemsvētkos

 

Noslēgumā vēlos pateikties dalīborganizācijām par sadarbību 2014.gadā un novēlēt veiksmi Jaunajā gadā!

 

 

Aldis Misēvičs

LPNA priekšsēdētājs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

4 × five =