• English

2014.gada 26. novembrī Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera (AHK) VETnet projekta ietvaros organizēja Latvijas – Vācijas konferenci par duālo profesionālo izglītību „Darba vidē balstītas mācības – Latvijas ceļš uz duālo profesionālo izglītību”.

Konferenci atklāja Marēna Diāle – Šelšmita (Maren Diale-Schellschmidt) – Vācijas – Baltijas Tirdzniecības kameras izpilddirektore (AHK) un apsveikuma runu teica Vācijas Federatīvās Republikas vēstniece Latvijā Andrea Viktorīna (Andrea Wiktorin).

Vācijas – Baltijas Tirdzniecības kameras izpilddirektore (AHK) Marēna Diāle – Šelšmita (Maren Diale-Schellschmidt)

Par situāciju Latvijas profesionālās izglītības jomā konferences delegātus informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Valsts sekretāre Sanda Liepiņa.

IZM Valsts sekretāre Sanda Liepiņa

Savukārt Vācijas Izglītības un Pētniecības ministrijas pārstāvis Nīls Maijers (Niels Mayer) sniedza pārskatu par Eiropas Savienības izglītības programmām un starptautisko sadarbību izglītības jomā.

Nīls Maijers (Niels Mayer) (Vācijas Izglītības un Pētniecības ministrija)

Par Slovākijas pieredzi duālās apmācības modeļa ieviešanā dzīvē informēja Vācijas – Slovākijas Tirdzniecības kameras un reizē arī VETnet projekta vadītāja Željka Šenkoviča (Željka Šenkovič).

Vācijas – Slovākijas Tirdzniecības kameras un reizē arī VETnet projekta vadītāja Željka Šenkoviča (Željka Šenkovič)

Par darba vidē balstītu mācību veiksmīgu īstenošanu Latvijā pastāstīja

AS „Valmieras stikla šķiedra”, SIA „Hanzas elektronika”, SIA „Livonia Print”, SIA „Bucher Municipal” un Rīgas Amatniecības vidusskolas pārstāvji.

SIA „Livonia Print” Valdes priekšsēdētāja Janīna Blūma


Rīgas Amatniecības vidusskolas pasniedzēji un audzēkņi

Konferenci „Darba vidē balstītas mācības – Latvijas ceļš uz duālo profesionālo izglītību” apmeklēja arī Poligrāfijas un izdevējdarbības, papīra un papīra izstrādājumu ražošanas un datordizaina NEP sekretariāts: Valsts izglītības satura centra (VISC) konsultante profesionālās izglītības satura jautājumos Inta Annuškāne, Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas (LPUA) izpilddirektore, nozares konsultante darba devēju satura jautājumos Ieva Bečere un Latvijas Poligrāfijas nozares arodbiedrības priekšsēdētājs, nozares konsultants darba ņēmēju satura jautājumos Aldis Misēvičs.

Poligrāfijas un izdevējdarbības, papīra un papīra izstrādājumu ražošanas NEP sekretariāts (no labās): Ieva Bečere(LPUA), Aldis Misēvičs (LPNA), Inta Annuškāne (VISC)

Pasākuma ietvaros noritēja divi uz praksi orientēti semināri, kuru mērķauditorija bija gan uzņēmēji un profesionālās izglītības iestādes un vispārizglītojošās skolas, gan arī skolēnu pārstāvniecības no skolām. Semināru tēmas bija „Karjeras izglītība un veidi, kā uzlabot duālās profesionālās izglītības tēlu “un „Train the Trainer” – kāpēc darbaudzinātāju skološana uzņēmumiem ir vērtīga?”.

 

 

Informāciju sagatavoja

Aldis Misēvičs

Latvijas Poligrāfijas nozares arodbiedrības (LPNA) priekšsēdētājs

LBAS konsultants darba ņēmēju satura jautājumos

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

eleven + 6 =