• English

Šogad Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) ar vairākiem pasākumiem atzīmē darbības 25 gadu jubileju. LBAS sociālās partnerības pasākums „Sadarbības partneris” 14.maijā jau desmito reizi notika Rīgā, Latviešu biedrības nama Zelta zālē. Tajā tika apbalvoti LBAS un tās dalīborganizāciju izcilākie sadarbības partneri, kas sevi pierādījuši gandrīz visa gadsimta ceturkšņa garumā.

Jubilejas pasākumi jau aizvadīti reģionos – Daugavpilī, Jelgavā, Valmierā un Liepājā, kuros tika īpaši atzīmēti tie arodbiedrību pārstāvji, kas arodbiedrību kustībā aktīvi darbojušies 10, 15 un 25 gadus. Savukārt 14.maijā notika LBAS ESF projekta starptautiska noslēguma konference „Veiktspējas stiprināšana arodbiedrību attīstībai”.

14.maijā nozaru arodbiedrības teica paldies par sadarbību pašiem izcilākajiem darba devējiem, tiem, kas saprot, ka labs sociālais dialogs palielina darba ražīgumu un vairo pienesumu valsts ekonomikai, uzņēmuma attīstībai un darbinieku labklājībai. Mūsdienās, kad darba attiecības kļūst elastīgākas, un tās arvien grūtāk ir iekļaut likumu rāmjos, pirmajā vietā izvirzās komunikācija – sociālais dialogs starp darbinieku un darba devēju un tās rezultāts – darba koplīgums. Tas liecina, ka arodbiedrības loma un izaicinājumi aizvien pieaug.

 

LBAS sadarbības partnera balva – Lielā ozolzīle

LBAS sadarbības partnera balvu – Lielo ozolzīli – par ilggadēju sadarbību ar Latvijas Poligrāfijas nozares arodbiedrību (LPNA) un uzņēmuma arodbiedrību un izcilu ieguldījumu sociālā dialoga attīstībā saņēma arī AS „VG Kvadra PAK”, valdes loceklis Roberts Vasiļevskis.

 

AS „VG Kvadra PAK” valdes loceklis Roberts Vasiļevskis

Pasākuma laikā kultūras ministre savā uzrunā atzīmēja arodbiedrību priekšsēdētāja Alda Misēviča ieguldījumu nozares jautājumu risināšanā un darbinieku interešu aizstāvībā un pasniedza viņam Kultūras ministrijas Atzinības rakstu.

 

Kultūras ministre Dace Melbārde pasniedz Atzinības rakstu  Aldim Misēvičam

Vēlos atgādināt, ka LBAS izveidojās 1990.gadā līdz ar Latvijas neatkarības pasludināšanu, un vēl aizvien ir lielākā nevalstiskā organizācija Latvijā un vienīgais arodbiedrību centrs – nacionālā līmeņa sociālais partneris valstī.

Pagājušajā gadā tika pieņemts jauns Arodbiedrību likums, un LBAS kopā ar nozaru arodbiedrībām līdz šim smagās diskusijās ar politiķiem ir izdevies nosargāt Darba likumu no darba devēju vēlmes to padarīt darbiniekiem nedraudzīgāku. Arodbiedrības laika gaitā ir pierādījušas, ka spēj tiesiski aizstāvēt savus biedrus un uzlabot darba vidi – gan uzņēmumu, gan nozaru, gan nacionālajā līmenī, tādēļ ir svarīgi, lai mūsu biedru skaits palielinās – jo mūsu ir vairāk, jo labāk spējam aizsargāt savas intereses.

Informāciju sagatavoja

 

Inese Fedulova

LPNA grāmatvede

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

three × 3 =