• English

2020.gada 29.septembrī Latvijas Meža nozares arodbiedrība (LMNA) aicināja Latvijas Poligrāfijas nozares arodbiedrību (LPNA) uz diskusiju par iespējām sagatavot un noslēgt poligrāfijas  nozares ģenerālvienošanos. Uz sarunu tika pieaicināta arī darba devēju puse – Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas (LPUA) izpilddirektore Ieva Bečere.

Diskusijas sākumā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) eksperts tautsaimniecības jautājumos Mārtiņš Svirskis iepazīstināja ar pārskatu par poligrāfijas nozari, nodarbinātību, darba samaksu un nodokļu maksājumiem nozarē, savukārt LBAS Eiropas Savienības normatīvo aktu un politikas dokumentu eksperte Nataļja Preisa informēja par tiesisko bāzi ģenerālvienošanās noslēgšanas procesā.

No kreisās: LPUA izpilddirektore Ieva Bečere, LPNA priekšsēdētājs Aldis Misēvičs, vietnieks Deniss Pušņakovs

Latvijas Būvniecības nozares arodbiedrības (LBNA) priekšsēdētājas vietnieks Mārtiņš Dunskis un Latvijas Būvuzņēmēju partnerības jurists Jēkabs Leiškalns pastāstīja par labo pieredzi, kādu abas organizācijas ieguvušas gada laikā pēc nozares ģenerālvienošanās noslēgšanas.

Latvijas Poligrāfijas nozares arodbiedrību diskusijā pārstāvēja priekšsēdētājs Aldis Misēvičs un viņa vietnieks Deniss Pušņakovs, kurš ir arī AS „VG Kvadra Pak” darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs.

Informāciju sagatavoja

Aldis Misēvičs                                                                                                                                        

LPNA priekšsēdētājs