• English

Monthly Archives: decembris 2022

Atver sirdi jaunajam,                                                                                     

Jo vecais gads projām iet,                                                                     

Dod ticību, cerību nākamajam,                                                                              

Tad dzīve daudz drošāka šķiet!

Lai vēlam ikvienam panākumus gūt,                                                                     

Lai makā nauda turas un darba vērtību jūt,                                              

Bet visvairāk vēlam, lai miers virs zemes valda,                                       

Lai cilvēks ir brīvs un dzīves garša salda!

Laimīgu un veiksmīgu Jauno gadu!

            2022.gada 8.decembrī notika kārtējā Latvijas Poligrāfijas nozares arodbiedrības (LPNA) Padomes sēde, kurā biroja darbinieki informēja par savu darbību laika periodā no oktobra līdz decembra mēnesim. Tikšanās laikā arodbiedrības pilnvarotās amatpersonas iepazinās ar LPNA biroja un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) darbības galvenajiem virzieniem, pārrunāja finanšu jautājumus un apmainījās ar viedokļiem par arodbiedrības nākotnes izaicinājumiem un sadarbību ar darba devējiem no Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas.                                                                                     

LPNA priekšsēdētājs Aldis Misēvičs sniedza pārskatu arī par Drukas un mediju tehnoloģiju (DMT) Nozares ekspertu padomē (NEP) izskatītajiem jautājumiem.

Informāciju sagatavoja

Aldis Misēvičs                                                                                                                                        

LPNA priekšsēdētājs

2022.gada 7.decembrī LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns piedalījās Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdē,  kurā notika Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Par četru dienu un 32 stundu darba nedēļu” sākotnējā izvērtēšana.                                                                                                LBAS priekšsēdētājs, vienīgais no klātesošo partneru pārstāvjiem, atbalstīja šo iniciatīvu, uzsverot, ka to nevajag radikāli sasteigt un uzspiest, bet jānotiek diskusijai un motivācijai ar arodbiedrību un koplīgumu starpniecību. “Mēs neredzam jēgu šo priekšlikumu nevirzīt tālāk”, uzsvēra LBAS priekšsēdētājs. Turklāt LBAS NTSP tika izvirzījis iniciatīvu oficiālo darba nedēļu samazināt par 2 stundām –  uz 38 stundām, par ko diskusijas tālāk neturpinājās.

Continue reading

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) ir nosūtījusi savus papildinājumus topošajai Valdības deklarācijai. Tajā iekļauti arī LBAS dalīborganizāciju – nozaru arodbiedrību priekšlikumi.     

LBAS savos priekšlikumos īpašu uzmanību vērš uz sadaļām par nodokļu politiku un nodokļu administrēšanu un par minimālo algu un neapliekamo minimumu, kā arī rosina deklarāciju papildināt ar sociālo partneru lomas stiprināšanas un kapacitātes celšanas u.c. svarīgām tēmām.

Continue reading