• English

Mēs uzvarējām!

Apsveicu visu poligrāfijas nozari ar svarīgu uzvaru! Jūs zināt, ka šī gada vasarā VARAM, mēģinā­dama papildināt savu budžetu, klusiņām uzsāka izstrādāt likumprojektu par Dabas resursa nodokļa (DRN) pie­mē­rošanu drukātajiem reklāmas izdevumiem ļoti lielā apjomā. Tas bija liels apdraudējums nozarei…

Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācija (LPUA)uzsāka aktīvu izskaidrošanas darbu un cīņu pret šādu ierēdniecisko patvaļu. Vairāk nekā divus mēnešus ilgusī cīņa pret birokrātisko mašinēriju bija ļoti grūta un prasīja daudz laika, enerģijas un nervu. Paldies Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijai, kura uzaicināja piedalīties arī mūs! Vislielākā pateicība jāizsaka LPUA valdes priekš­sē­dētājam Visvaldim Trokšam, kurš centās skaidrot šāda nodokļa bezjēdzību un negatīvo ietekmi uz nozari un sabiedrību gan deputātiem, gan dažāda līmeņa ierēdņiem, gan arī sabiedrībai.

 

Cīkstēšanās ar VARAM ar visai mainīgiem panākumiem nemitīgi turpinājās no augusta beigām līdz pat budžeta pieņemšanai 6.novembrī.. Lielākoties tā norisinājās plašākai sabiedrībai nemanāmi, un par to liecināja ik pa brīdim manāmie paziņojumi presē un internetā. Pēc valsts budžeta apstiprinā­šanas 1. lasījumā (DRN izmaiņas gāja budžeta paketē), jau sāka likties, ka cīņa ir zaudēta. Tomēr fināla cēliens norisinājās pagājušajā nedēļā, kad, budžetu apspriežot 2. lasījumā, Saeimas  Budžeta un finanšu komisija VARAM ierosinājumu aplikt reklāmas iespieddarbus ar DRN noraidīja. Lai arī valdība tos atkārtoti atbalstīja, tomēr 5. oktobrī Saeimas Budžeta komisija grozījumus noraidīja atkārtoti. Par to, cik smagi nāca šī noraidījuma panākšana, liecina 5. oktobra sēdes ilgums (ar to var iepazīties www.varam.gov.lv). Galu galā 6. novembra sēdē Saeima, balsojot par nākamā gada valsts budžetu, ierosinājumu par reklāmas iespieddarbu aplikšanu ar DRN noraidīja.

 

Aldis Misēvičs

LPNA priekšsēdētājs, sadarbībā ar Ievu Bečeri, LPUA izpilddirektori

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

2 × two =