• English

2015. gada 29. janvārī NEP sekretariāts Valsts Izglītības attīstības aģentūras (VIAA) telpās rīkoja Poligrāfijas nozares modulāro profesionālās izglītības programmu (MPIP) un profesionālās kvalifikācijas eksāmenu (PKE) satura izstrādes darba grupu un vērtēšanas ekspertu sanāksmi.

 

Poligrāfijas NEP:Ieva Bečere (LPUA), Aldis Misēvičs (LPNA), Dagnija Vanaga (PIKC RVT), Māris Dukurs (VISC)

Iemesls šim pasākumam bija gan iepriekšējā Nozares ekspertu padomē (NEP) veiktās pārrunas starp Modulāro izglītības programmu (MIP) un profesionālās kvalifikācijas eksāmenu (PKE) jautājumu izstrādes darba grupas vadītāju A.Sondoru un LDDK un LBAS vērtēšanas ekspertiem –  grāmatsējēja un iespieddarbu apstrādes speciālista profesijās A.Ērgli, poligrāfijas ražošanas tehniķa profesijā K.Kalniņu un M.Rausku, gan arī visu iesaistīto institūciju interese par projekta “Nozaru kvalifikācijas sistēmas izveide un profesionālās izglītības efektivitātes un kvalitātes paaugstināšana” aktivitātes – profesionālās kvalifikācijas eksāmenu satura izstrāde – gaitu.

 

SIA “Serenus Projekts” darba grupas pārstāvji Agra Sondora (no labās) vadībā

Tikšanās laikā NEP sekretariāta viedokli par MPIP un PKE satura izstrādes gaitu izteica Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas izpilddirektore Ieva Bečere, savās pārdomās par galvenajiem kritērijiem, kas nosaka MPIP un PKE satura kvalitāti, dalījās PIKC „Rīgas Valsts tehnikums” direktore Dagnija Vanaga.                                                             

Modulāro profesionālās izglītības programmu un profesionālās kvalifikācijas eksāmenu satura vērtēšanas eksperti Marta Rauska, Kristīne Kalniņa un Artis Ērglis minēja vairākus ieteikumus darba grupas iesniegto materiālu pilnveidošanas procesam.

 

Nozares ekspertes PKE satura vērtēšanai (no kreisās): Marta Rauska un Kristīne Kalniņa

Diskusijas laikā klātesošie vienojās par turpmākām saskaņotām darbībām veiksmīgai projekta materiālu izstrādei.

VISC konultante profesionālās izglītības satura jautājumos Inta Annuškāne

Pēc aktuālo darba kārtības jautājumu pārrunāšanas SIA “Serenus Projekts” darba grupa un vērtēšanas eksperti pievērsās tālākai praktiskai izglītības programmu un profesionālās kvalifikācijas eksāmenu satura izstrādei.

 

Informāciju sagatavoja

 

Aldis Misēvičs                                                                                       

LBAS nozares konsultants darba ņēmēju satura jautājumos,                    

Latvijas Poligrāfijas nozares arodbiedrības (LPNA) priekšsēdētājs

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

twenty − one =