• English

Lai diskutētu par darba vidē balstītu mācību īstenošanu un risinājumiem šī apmācību veida veiksmīgākai ieviešanai nākotnē, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) 21.oktobrī Arodbiedrību namā Bruņinieku ielā 29/31, Rīgā, organizēja diskusiju „Problēmas un risinājumi darba vidē balstītu mācību īstenošanā”.

Šobrīd izglītotāji un sociālie partneri darba vidē balstītu mācību ieviešanu ir izvirzījuši kā vienu no prioritāriem izglītības un nodarbinātības politikas jautājumiem. Darba vidē balstītas mācības paredz izglītības un darba vides tuvināšanu, lai sagatavotu nākotnes darbaspēku ar darba tirgus prasībām atbilstošām zināšanām, prasmēm un kompetencēm tautsaimniecībai būtiskās nozarēs, nodrošinot darba ņēmēju stabilitāti darba tirgū.

Sākot ar 2013./2014. mācību gadu Latvijā sešās profesionālās izglītības iestādēs ir uzsākta darba vidē balstītu mācību īstenošana. Šajā laikā ir apzinātas vairākas problēmas, kuras nepieciešams risināt, vienojoties visām iesaistītajām pusēm.

Diskusijā piedalījās pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Labklājības ministrijas, Ekonomikas ministrijas, no profesionālās izglītības iestādēm, arī arodorganizāciju un darba devēju pārstāvji, kā arī nozaru ekspertu padomju (NEP) pārstāvji.

 

Poligrāfijas NEP pārstāvji Aldis Misēvičs un Ieva Bečere

 

Konferences ievadā LBAS priekšsēdētāja vietniece Līvija Marcinkēviča un LBAS nacionālā koordinatore un eksperte izglītības jautājumos Ruta Porniece iepazīstināja ar esošo situāciju un arodbiedrību viedokli par nākotnes izaicinājumiem, iespējamajām problēmām un to risinājumiem.

 

Centrā: Ruta Porniece (ar mikrofonu) un Līvija Marcinkēviča

 

Savu viedokli par darba vidē balstītu mācību ieviešanu izteica gan Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamenta eksperte profesionālajā izglītībā Ilze Buligina, gan Labklājības ministrijas pārstāvis Ignats Gundars.

 

IZM Izglītības departamenta eksperte profesionālajā izglītībā Ilze Buligina

 

Viens no pirmajiem poligrāfijas nozarē idejai par darba vidē balstītu mācību īstenošanu atsaucās uzņēmums „Poligrāfijas grupa Mūkusala” , tādēļ diskusijas dalībniekus ar savu pieredzi iepazīstināja uzņēmuma Personāla daļas vadītāja Aija Āne.

Par uzņēmuma speciālistu atbildību, par nepieciešamajām zināšanām un kompetencēm, lai strādātu ar profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem, pastāstīja uzņēmuma ražošanas meistars un darbaudzinātājs Paulis Zabarovskis.

 

No kreisās: PIKC RVT Poligrāfijas nodaļas audzēknis Kristiāns Barkovskis, PMG ražošanas meistars un darbaudzinātājs Paulis Zabarovskis un Personāla daļas vadītāja Aija Āne

Savukārt PIKC Rīgas Valsts tehnikuma (RVT) Poligrāfijas nodaļas audzēknis Kristiāns Barkovskis darba vidē balstītas mācības vērtēja no audzēkņa viedokļa, akcentējot stipendijas kā būtiska motivācijas veicinātāja nozīmi.

Noslēgumā diskusijas dalībnieki atzīmēja, ka šī tikšanās ir bijusi īstajā laikā un īstajā vietā starp īstajiem cilvēkiem, kuru viedoklis par praktiskiem darba vidē balstītu mācību ieviešanas jautājumiem ir nozīmīgs un veicinās sekmīgu izglītības iestāžu un uzņēmumu sadarbību nākotnē.

 

Informāciju sagatavoja

 

Aldis Misēvičs

Latvijas Poligrāfijas nozares arodbiedrības priekšsēdētājs

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

4 − two =