• English

2014.gada 27.martā kinoteātrī „Splendid Palace” Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras Igaunijā, Latvijā, Lietuvā (AHK) 10 gadu jubilejai veltīto pasākumu ietvaros notika šīs organizācijas rīkots forums “Arodizglītības perspektīvas Baltijas valstīs”.

Duālās arodizglītības aspekti pēc Vācijas modeļa kļūst arvien aktuālāki mūsu reģionā. Paralēli pirmajām vietējām iniciatīvām Latvijā sāk darboties arī starptautiskais arodizglītības eksporta projekts pēc Vācijas modeļa „Vocational education and training – VETnet“, kuru realizēs AHK birojs.

 

Forumu “Arodizglītības perspektīvas Baltijas valstīs” atklāja Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre Sanda Liepiņa ar ziņojumu „Latvijas profesionālā izglītība. Pieejamība. Pievilcība. Prestižs.”

 

Vācijas speciālisti iepazīstināja tuvāk ar vācu metodēm saistībā ar duālo arodizglītību.

 

Dr. Markuss Veinbrenners – Ofenbahas Rūpniecības un tirdzniecības kameras galvenais izpilddirektors iepazīstina ar Vācijas duālās profesionālās izglītības modeļa sistēmu

Forumu “Arodizglītības perspektīvas Baltijas valstīs” apmeklēja arī Poligrāfijas un izdevējdarbības, papīra un papīra izstrādājumu ražošanas un datordizaina NEP sekretariāts: Valsts izglītības satura centra (VISC) konsultante profesionālās izglītības satura jautājumos Inta Annuškāne, Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas (LPUA) izpilddirektore, nozares konsultante darba devēju satura jautājumos Ieva Bečere un Latvijas Poligrāfijas nozares arodbiedrības priekšsēdētājs, nozares konsultants darba ņēmēju satura jautājumos Aldis Misēvičs.

Priekšplānā: Poligrāfijas un izdevējdarbības, papīra un papīra izstrādājumu ražošanas un datordizaina NEP sekretariāts: Inta Annuškāne, Ieva Bečere, Aldis Misēvičs

Jāatzīmē, ka poligrāfijas nozarē Latvijā duālās jeb uz darba vidi balstītās izglītības projektā jau ir iesaistījušies tādi uzņēmumi kā „Livonia Print”, „Jelgavas tipogrāfija”, „PNB Print”, „Baltijas banknote” un „Poligrāfijas grupa Mūkusala (PMG)”. No 2013.gada septembra šajos uzņēmumos praktiskās iemaņas apgūst 26 PIKC RVT Poligrāfijas centra 2.-4.kursa audzēkņi, bet no 2014.gada janvāra tiem pievienojušies vēl aptuveni 40 audzēkņi, kuri mācās 4.kursā.

 

Informāciju sagatavoja

Aldis Misēvičs                                                                                      

LBAS nozares konsultants darba ņēmēju satura jautājumos,                    

Latvijas Poligrāfijas nozares arodbiedrības (LPNA) priekšsēdētājs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

16 − three =