• English

2016.gada 14.martā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Kompetenču attīstības centrs (KAC) uzsāka jaunas profesionālās tālākizglītības programmas “Bibliotēku zinības” īstenošanu, piedāvājot sagatavot konkurētspējīgus bibliotekārus profesionālās darbības pamatuzdevumu veikšanai akadēmiskajās, speciālajās, publiskajās un izglītības iestāžu bibliotēkās, kā arī informācijas centros. 

Atsaucoties KAC vadītājas Dženijas Dzirkales-Maļavkinas uzaicinājumam, programmas atklāšanas pasākumā piedalījās arī Latvijas Poligrāfijas nozares arodbiedrības (LPNA) priekšsēdētājs Aldis Misēvičs, pārstāvot Drukas un mediju tehnoloģiju nozares ekspertu padomi.

Latvijas Nacionālā bibliotēka ir LR Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības iestāžu reģistrā reģistrēta profesionālās tālākizglītības un pilnveides izglītības iestāde, kura Kompetenču attīstības centrā īsteno Latvijas bibliotekāru dažāda līmeņa profesionālās pilnveides, tajā skaitā arī pēc studiju izglītības, programmas.

2016.gada 14.martā mācības uzsāka 8 bibliotekāres, kuras vēlējās apgūt profesionālās tālākizglītības programmu „Bibliotēku zinības”.

2017.gada 16.jūnijā LNB norisinājās tālākizglītības programmas 1.grupas izlaidums – sešas „drosminieces” absolvēja šo jauno, vēl aprobācijā esošo, kursu un saņēma kvalifikācijas apliecību, kas, kā minēja LNB Kompetenču attīstības centra vadītāja Dženija Dzirkale-Maļavkina: „…mūžu mūžos apliecinās absolventu zināšanas un prasmes strādāt bibliotēkā”.

Tāpat kā programmas atklāšanas pasākumā, tā arī izlaiduma svinībās, pārstāvot Drukas un mediju tehnoloģiju nozares ekspertu padomi, piedalījās LPNA priekšsēdētājs Aldis Misēvičs.

Izlaiduma svinības notika LNB 11.stāvā. Absolventes sveikt ieradušies bija gan viņu ģimenes locekļi un radi, gan arī kolēģi no darba vietām. Programmas vadītāja Inguna Arāja bija īpaši parūpējusies, lai pasākums būtu mājīgs un visi klātesošie svinīgā atmosfērā varētu priecāties par jauno profesionāļu pirmajiem sasniegumiem.

Informāciju sagatavoja

Aldis Misēvičs

LPNA priekšsēdētājs