• English

2017.gada 12.maijā Briselē Albēra Boršeta (Albert Borschette) Konferenču centrā notika kārtējā Eiropas Komisijas (EK) Poligrāfijas sektora Sociālā dialoga  komitejas (SDK) sanāksme, kurā piedalījās gan Latvijas Poligrāfijas nozares arodbiedrības (LPNA) priekšsēdētājs Aldis Misēvičs, gan arī Rīgas Valsts tehnikuma direktore Dagnija Vanaga, kura pārstāvēja Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociāciju (LPNA). 

 

Darba kārtībā bija sekojoši jautājumi:

  1. Situācija nozarē, īpašu uzmanību veltot patēriņa tirgus izpētei un analīzei
  2. Veiksmīga piemērošanās ceturtās industriālās revolūcijas izaicinājumiem iespiedindustrijā, šobrīd nepieciešamās prasmes un kompetences
  3. Eiropas Savienības fondu līdzekļi, to izmantošanas iespējas
  4. Mūžizglītība

Savu ziņojumu sākšu ar noderīgu informāciju – tagad no lidostas Zaventem tieši uz Eiropas Komisijas kvartālu pie metro stacijas „Schuman” var aizbraukt arī ar vilcienu, jo metro stacija ir paplašināta ar dzelzceļa staciju „Schuman”, brauciens ilgst 20 minūtes, bet biļetes cena šobrīd ir EUR 8,80.

Arī šoreiz Poligrāfijas sektora Sociālā dialoga  komitejas (SDK) sanāksme notika Konferenču centrā  Fruasāra (Froissart) ielā 36.

Kā parasti, no plkst. 9:30 – 10:30 notika arodbiedrību un darba devēju sanāksmes atsevišķi, tad no plkst.10:45 līdz plkst.17:00 notika kopēja SDK sanāksme, kurā piedalījās 10 darba devēju organizāciju pārstāvji, bet no arodbiedrībām 20 delegāti.

Ar informāciju par situāciju nozarē, īpašu uzmanību veltot patēriņa tirgus izpētei un analīzei, iepazīstināja drukas un mediju tirgus pētniecības firmas „Smithers Pira” nodaļas vadītājs Niks Veits (Nick Waite). Galvenie secinājumi: drukas nozares uzņēmumu un tajos nodarbināto skaits samazinās, samazinās iespiesto avīžu, žurnālu un grāmatu apjoms. Arī katalogu ražošana samazinājusies, tie palikuši plānāki, šī tendence visvairāk skārusi Vāciju, kur to bija visvairāk, un arī Poliju.

Drukas un mediju tirgus pētniecības firmas „Smithers Pira” nodaļas vadītājs Niks Veits

 (Nick Waite) un Rīgas Valsts tehnikuma direktore Dagnija Vanaga

 

Jautājumā par veiksmīgu piemērošanos ceturtās industriālās revolūcijas izaicinājumiem iespiedindustrijā un šobrīd nepieciešamajām prasmēm un kompetencēm „facta consult” pētnieks Džons Kēkems (John Kirkham) kā eksperti minēja arī Janīnu Blūmu no SIA „Livonia Print”. Norvēģijas arodbiedrības Fellesforbundet pārstāvis Nīls Edvards Kili (Niels Edvard Killi) gan norādīja, ka laiks būtu sākt runāt par nākotnē nepieciešamajām prasmēm un kompetencēm, jo nākotne pienāks drīz…

Ceturtais no labās: LPNA priekšsēdētājs Aldis Misēvičs

 

Eiropas Komisijas Nodarbinātības Ģenerāldirektorāta pārstāve Kjāra Rondino

(Chiara Riondino) klātesošos informēja par Eiropas Savienības fondu līdzekļu izmantošanas iespējām.

Par mūžizglītības īstenošanas pieredzi Vācijā pastāstīja Drukas un mediju nozares Profesionālās izglītības centrālās komitejas Kaselē pārstāvis Tomass Hāgenhofers (Thomas Hagenhofer).

 

Informāciju sagatavoja

 

Aldis Misēvičs

Latvijas Poligrāfijas nozares arodbiedrības (LPNA) priekšsēdētājs

www.lpna.lv